Közel nyolcvan résztvevő volt jelen, a „Férjek-Édesapák”, február 21 és 23 között megrendezett hétvégén Csíksomlyón, a Gyulafehérvári Családpasztoráció szervezésében. A hétvége mottója kapcsolódott, a Szentév témájához:
„Legyetek erősek és bátor szívűek, mind akik az Úrban reménykedtek.”
A program péntek este 18 órakor, egy köszöntéssel kezdődött, majd Szénégető István családreferens atya videóüzenetével folytatódott. Az esti órákban filmnézés volt, amelyet vezetett kiscsoportos beszélgetés követett. A kiscsoportos beszélgetések egyre mélyülő ráhangolódást mutattak. A kiscsoport kérdései: Mit kezdek a nehéz, kilátástalannak tűnő helyzetekben? Merek róla beszélni?
Szombat délelőtt Ft. Ilyés Zsolt atya tanítása bíztatta a jelenlévőket. A tanítás témája a bátorság és az erősség voltak. A tanítás felfokozta a jelenlévők figyelmét, amelyet Bányász József gazda tanúságtétele követett. A tanúságtételt kiscsoportos beszélgetés követte. A kiscsoportos beszélgetés kérdései ilyenek voltak, mint pl: Miben vagyok erős? Miben vagyok bátor? Mihez van bátorságom? Miben szeretnék növekedni erősség és bátorság terén? A csoportbeszélgetés hangulata még fokozottabb és lendületesebb volt a péntekinél.
Továbbiakban a programot egy csendesebb, elmélyítősebb délután követte, amely a kiscsoportok keresztútjával kezdődött. A keresztút a Kissomlyó hegyi kápolnánál ért véget. Az elcsendesedés idejében, lehetőség volt szentgyónás végzésére.
Az este szentségimádással zárult.
A vasárnapi program Jakabos Barnabás SJ jezsuita atya tanításával kezdődött. Témája: a férfi erősségeinek különbözőségei, a férfi lelki erősségei. A tanítást ugyancsak kiscsoportos beszélgetés követte, amely beszélgetések már teljesen felszabadult hangulatban folytak. Jó volt látni és érzékelni a sok személyes megosztást, a résztvevők nyitottságát.
A lelki hétvége szentmisével zárult, majd mindenki elindult haza a családjához. Hálát adunk Istennek a hétvége kegyelmeiért!
Bartis Szabolcs programfelelős
Hagyj üzenetet